Kaip išrinkti geriausią kraiką savo katei?

Kraikas yra labai svarbus jūsų katės kasdienio gyvenimo aspektas, o tinkamas kraikas gali padaryti jūsų ir jūsų katės gyvenimą patogesnį. Tačiau rinkoje yra tiek daug rūšių – silikono, bentonito, tofu, augalinio pluošto – kad gali būti sudėtinga nuspręsti, kuris iš jų geriausiai tinka jūsų pūkuotai draugei. Tad palyginkime šias rūšis pagal svarbius kriterijus kaip dulkėjimas, tirpumas vandenyje, kraujingo šlapimo matomumas ir patogumas katės letenėlėms.

Dulkėjimas

Silikoninis kraikas yra gaminamas iš silikagelio, todėl beveik nedulka. Tai puikus pasirinkimas katėms ir šeimininkams, turintiems kvėpavimo takų problemų. Tofu ir augalinio pluošto kraikai, pagaminti iš natūralių augalinių medžiagų, yra ekologiški ir kelia mažai dulkių. Jie idealiai tinka jautrioms katėms ir šeimininkams. Tuo tarpu, bentonito kraikas puikiai sulimpa, tačiau gali nemažai dulkėti. Bentonitinio kraiko dulkės gali paskatinti kvėpavimo sutrikimus tiek katėms, tiek žmonėms.

Tirpumas vandenyje

Silikoninis kraikas yra netirpus, o bentonitinis kraikas sušoka, tad juos reikia išmesti į šiukšliadėžę, o tai gali būti ne itin patogu kačių šeimininkams. Tačiau tofu ir augalinio pluošto kraikai yra draugiški gamtai ir biologiškai skaidūs, todėl juos patogu tvarkyti, kadangi galima nuleisti tiesiai į tualetą.

 Šaltinis: Canva.com

Šaltinis: Canva.com

Kraujo šlapime matomumas

Laiku pastebėti sveikatos problemas, pavyzdžiui, šlapimo takų infekciją, yra labai svarbu, o pasirinktas kraikas gali turėti tam įtakos. Dėl skaidrios arba baltos silikoninio kraiko spalvos lengva pastebėti šlapimo spalvos pokyčius, pavyzdžiui, kraują. Tofu ir augalinio pluošto kraikai dažnai irgi yra šviesesnės spalvos, tad juose identifikuoti kraujingo šlapimo spalvą galima taip pat nesunkiai. O dėl paprastai tamsesnės bentonitinio kraiko spalvos gali būti sunkiau pastebėti kraują šlapime.

Patogumas katės pėdutėms

Kai kurioms katėms, ypač turinčioms jautrias letenėles, silikoninio kraiko granulės gali pasirodyti aštrios ir nepatogios. Tofu kraiko granulės taip pat gali būti jaučiamo kietumo. Tuo tarpu smulkesnio bentonito ir augalinio pluošto kraikai yra minkštesnės tekstūros ir patogūs daugumai kačių.

Taigi, tinkamo kačių kraiko pasirinkimas priklauso nuo įvairių aspektų, įskaitant dulkėjimą, tirpumą vandenyje, sveikatos stebėseną ir jūsų katės komfortą.

Silikoninis kraikas: beveik nedulka, puikiai matosi šlapimo spalvos pakitimai, tačiau jo negalima nuleisti į tualetą ir jis gali būti aštrus kačių letenėlėms.

Bentonitinis kraikas: sušoka ir yra švelnus kačių pėdutėms, tačiau dulka ir negali būti leidžiamas į tualetą, o tamsesnės spalvos bentonitiniame kraike sunkiau pastebėti kraują šlapime.

Tofu kraikas: nedulka, yra tirpus vandenyje, todėl galima leisti į tualetą, jame nesunkiai galima pastebėti kraują šlapime, tačiau gali būti jaučiamas jo kietumas katės letenėlėms.

Augalinio pluošto kraikas: kelia mažai dulkių, yra biologiškai skaidus, tad jį galima leisti į tualetą, šviesios spalvos kraike taip pat neblogai matosi šlapimo spalvos pakitimai, ir jis yra minkštas, patogus katės pėdutėms.

Tačiau atminkite, kad kiekviena katė yra unikali, todėl gali prireikti šiek tiek paeksperimentuoti, kad rastumėte savo ūsuotajai draugei tinkamiausią kraiką.

Specialus 20% nuolaidos kodas kraikams - V3ktO8MVPwzUiQk (galioją ribotą laiką)